#26ade4
style2
03423225000 - 03423225135 - 03423225136 - GSM: 05072176262

Buradasınız: Ana Sayfa » Galeri

 

Temizlik ürünlerinin kullanımı halının çekmesine neden olur mu? 
      Hayır. Yıllar önce, üreticilerin jüt altlık kullanmalarından dolayı bazı halılar yıkandığında çekiyordu. Bilindiği gibi jüt doğal bir elyaf olduğundan çekmekle kalmayıp gereğinden fazla su tutar. Eskiden buhar temizliğinde kullanılan yöntemlerle bu tarz bir aşırı ıslanma olabiliyordu. Bugün neredeyse tüm halılar sentetik altlığa sahip olduğundan, bu durum halının çekmesini engellemektedir. Bazı iyi ve kaliteli bakım ürünleri güçlü leke çıkarıcı yapılarıyla halı altlıklarının gereğinden fazla ıslanmasını önlemektedir.

 

İnatçı lekeler ancak sürterek yok edilebilir. Doğru mudur?
      Hayır. Halıdaki bazı lekeler çıkmakta direnebilir. Asla lekeyi sürterek yok etmeye kalkmayın. Bu uygulama yalnızca lekenin yayılmasına neden olacağından, daha ziyade işin uzmanı EMEK HALI YIKAMA MERKEZİ' inden destek isteyin. Lekenin sürtülerek çıkarılması halı elyafına zarar vererek lekeyi dağıtır.

 

Su halıyı mahveder. Doğru mudur? 
      Hayır. Halıya asıl zarar veren, düşük kalitedeki halı yıkama makinelerinin yeterli düzeyde suyu halının üzerinden alamamasıdır. Çünkü halının kuruma süreci doğru dürüst tamamlanamaz.

 

Yeni bir halının bakımı nasıl yapılmalıdır? 
      Halınızı yeni gibi koruma aşağıdaki 3 anahtar yolu izlemenizle mümkün olacaktır. 

  • Düzenli vakumlama
  • Dökülenleri sıvıları anında temizleme
  • Periyodik olarak profesyonel halı yıkama. EMEKAHLI YIKAMA MERKEZİ
Ana Sayfa